Autor

28. 1. 2002

fotka

O elektroniku se zajímám od školního věku. Na střední škole jsem postavil řadu zařízení na které byly použity základní součástky dostupné v obchodě TESLA. Odpory, kondenzátory, tranzistory, diody, obvody CMOS, ale i naprogramované paměti EPROM 27C64 pro vytvoření časových průběhů. Jako své výrobky mohu uvést nastavitelný stabilizovaný zdroj, výkonový Hi-Fi zesilovač s dálkovým ovládáním, barevná hudba, alarm do auta, alarm do bytu, telefonní ústředna pro 4 pobočky, vánoční hvězda, digitální minutka do kuchyně, digitální hodiny, zdroj pro autolednici. Na realizaci všech nápadů nestačilo použít jen logické obvody CMOS. Proto jsem v roce 1999 začal hledat levný a dostupný procesor na našem trhu. Nakonec byl vybrán procesor PIC16F84 od firmy MICROCHIP.

   Jako začátečník jsem na internetu hledal informace o procesorech PIC. Hodně informací najdeme ve světě převážně v angličtině, ale jen málo u nás v češtině. Proto byly v roce 2000 založeny tyto stránky, abych i ostatním zájemcům usnadnil hledání informací a přiblížil práci s procesorem PIC od firmy MICROCHIP. Najdete zde základní zapojení s procesorem, seznam instrukcí, postup programování, dostupnou literaturu a časopisy, odkazy na zajímavé stránky, popisy a testy programátorů, konstrukce a další užitečné informace.

   Můj první procesor byl PIC16F84, který je postupně nahrazen novějším typem s větší výbavou periférií. V součastné době používám do nových zařízení procesory PIC12F629, PIC12F675, PIC16F628A, PIC16F88, PIC16F690 a PIC16F886.

V roce 2000 je naprogramována univerzální řídicí jednotka CDX2000. Jednotku vyrábí a prodává firma DAC Technik.

V roce 2003 jsou zveřejněny internetové stránky v časopise Arádio 2003/3.

Přehled dostupných programátorů byl zveřejněn v časopise Arádio 2003/6.

Děkuji všem za podporu, náměty a připomínky při tvorbě stránek Procesory PIC.
Těším se na Vaši další návštěvu. Jaroslav Strolený
e-mail: doveda@seznam.cz

čára

Ikona www stránek

DOVEDA - Procesory PIC

Zkopírujte uvedený html kód na Vaší www stránku.

1. varianta: ikona se bude číst ze stránek DOVEDA - Procesory PIC
<a href="http://web.telecom.cz/doveda"> <img src="http://web.telecom.cz/doveda/ikona.gif" alt="DOVEDA - Procesory PIC"></a>

2. varianta: stáhnout ikonu a umístit ji na Váš WEB
<a href="http://web.telecom.cz/doveda"> <img src="ikona.gif" alt="DOVEDA - Procesory PIC"></a>